Přiznejme si, že bychom o sebe měli nějak pečovat a udržovat se ve vizuálně přijatelném stavu. Kosmetika je fajn, sama sleduji několik beauty blogů, ale když do sebe budete cpát tuny smažených pokrmů, čokolád apod., tak nebudete vypadat pěkně. Prostě ne.

Krásným příkladem je moje kamarádka Míša. Zamyslela se nad stravou a vypadá lépe, zlepšila se ji pleť a prý se cítí lépe.  Že na tom bude něco pravdy ukazoval i můj obličej po Vánocích.  Po všech těch vánočkách, smažených řízcích a cukroví jsem znova byla v pubertě a řeknu vám - obličej sám beďar není žádná radost.

Protože jsem vždy literárně vybavená a když už literárně vybavená nejsem, jsem schopná se literárně vybavit, otevřela jsem si knížku Jste to, co jíte.Knížka je dílem autorky původní verze pořadu, který jistě dobře znáte. Určitě ji můžu doporučit, jenom si neodpustím varování: NEBERTE KNÍŽKU MOC VÁŽNĚ. Když ji totiž začnete číst, propadnete pocitu, že máte na kahánku. Ale jinak je fakt dobrá... :)

Jelikož a protože jsem se rozhodla psát dneska o kráse, abych ze sebe nesypala jenom recepty, dovolím si přetlumočit:

DESET ZLATÝCH TIPŮ PRO ZDRAVOU KŮŽI 

1. Pijte hodně čisté filtrované vody. Hydratuje se kůže a eliminují toxické látky v ledvinách a střevech.

2. Jezte vlákninu. Udržuje střeva v pohodě a pomáhá vylučovat odpadní látky z těla.

3. Myslete na antioxidanty ve stravě, pomáhají  zpomalovat stárnutí buněk. Antioxidanty jsou v čerstvém ovoci a zelenině.

4. Kombinujte dobře jídla. Jezte bílkoviny a uhlohydráty zvlášť, předejdete zbytečnému kvašení v tlustém střevě a zlepšíte vstřebání živin do krve (tohle docela flákám...)

5. Nezavrhujte všechny tuky. Jsou i dobré tuky a ty jsou důležité pro zdravou pleť. Jsou v obilných zrnech,  ořeších, za studena lisovaných olejích (lněný, dýňový, slunečnicový) a rybách.

6. Když vstanete, začněte pročištěním. Vypijte sklenici teplé vody, pak hrnek kopřivového čaje nebo horké vody se šťávou z citronu. (nedělejte to, pokud jste zaspali a spěcháte pryč)

7. Nechlastejte, jako starej násoska a nepřehánějte to s kávou :)

8. Nepřehánějte to se solí. Jsou z toho akorát vředy a otoky kůže. (na tomhle bodu  budu muset zapracovat)

9. Omezte jídla, která ucpávají: nejhorší je prý červené maso, mléčné výrobky, rafinované potraviny, smažená jídla a jídlo se ztuženými oleji nebo tuky. S těmi  mléčnými výrobky to je sporné, četla jsem už milion protichůdných teorií, takže mléčné výrobky jím a nějak si nedělám násilí.

10. Tři krát týdně na sebe patlejte na půl hodiny med, pak ho smyjte teplou vodou. Měli byste prý být nějak překvapivě krásní.  Já to nezkoušela, takže velmi ocením, pokud někdo nasbírá odvahu stát se pokusnou králicí. 


Myslím si, že tyhle rady jsou docela fajn a rozumné. Kdyby chtěl někdo vědět víc, tak ať si vyrazí do knihovny nebo knihkupectví. Já taky za knížku uvalila přes dvě stovky :P

Komentáře

Oblíbené příspěvky