Vídeňská panička

Jako místo letošní dovolené jsme si se svým dlouholetým kamarádem vybrali Vídeň a volba byla naprosto fenomenální. Během tří dnů jsem nasbírala tisíce zážitků, nafotila stovku fotek a nesmírně si lebedila.
S dovolením svou dovolenou rozdělím do několika článků - jsem opravdu nadšená.
Jak všichni moc dobře víme, Vídeň je hlavním městem Rakouska - čili našeho sousedního státu. Snad nejčastěji se do této metropole jezdí na vánoční trhy, což je škoda. Vídeň je krásná i během léta. Za návštěvu stojí notoricky známá místa, jako je například Stephansdom.


Milovnice a milovníci umění si přijdou na své v Albertině, která je jedním z nejznámějších svatostánků umění v Evropě.Pokud se budete procházet po terase Albertiny, kromě jiného před sebou uvidíte i hotel Sacher se stejnojmennou restaurací. Ano, přesně zde vznikl onen světoznámý dort :)Od Albertiny je to už jen pár kroků k Hofburgu. Z vlastní zkušenosti doporučuji návštěvu kolem 19. hodiny. To jste totiž ve Vídni, nikoliv v "Turistově". V parku před vámi budou odpočívat, bubnovat a různě si užívat místní. Zažijete úžasnou uvolněnou atmosféru.Docela to žije i z druhé strany. Mladí lidé tady jezdí na kolečkových bruslích, hrají tenis a všemožně se druží.


Romantické a zamilované páry, stejně jako postarší dámy se zálibou v kytkách naleznou svůj ráj v zahradách. Lidé jako Ruměnka a Shedlok zase naleznou ideální místo pro pořizování obyčejných turistických fotografií :)To jsme ještě ani jeden netušili, že u radnice, kam míříme, se koná filmový festival. Stánky s občerstvením mi doslova vyrazily dech. Připadala jsem si jako v gastroráji. Ceny byly sice enormně vysoké, ale občerstvení bylo krásně servírované na talířích, mohli jste si vybrat snad ze všech světových kuchyní. Žádné papírové tácky s bramborákem či nejlevnějším párkem z Tesca. Milion druhů punče s úžasným ovocem a ve skleničce! V takovou chvíli člověku snad ani nevadí za něj utratit 3,60 euro.  A ta chuť!

Návštěvníci festivalu u stánků s občerstvením.


Jeden ze stánků s občerstvením. V podobném duchu, jen se zaměřením na jinou kuchyni, byly všechny stánky.


Stánek s různými druhy piva.


U stánku si Pít dal bio pivo (zajímalo nás, jak chutná), já jsem si o kousek dále zakoupila africký punč a šlo se do hlediště, kde po chvíli začali promítat přenos ze Státní opery. Pro někoho možná kýč, pro nás pohoda na maximum.Komentáře

Oblíbené příspěvky