Olšinka

Krátká verze:
+ super retro
+ fajn výlet pro karvinské ve chvílích, kdy nejsou peníze
+ poetické místo
+ boží atmosféra

Kde ji najdete?
V Karviné - Olšinách, kousek od konečné autobusu č. 514 nebo po trase od Čističky k rybníkům.

Web - nemají 
Ukecaná verze
Olšinku zaručeně nehledejte v jakémkoli průvodci. Mauerově, Michelském a vlastně ji nehledejte ani mezi restauracemi. Oficiálně se jedná o prodejnu smíšeného zboží.  Nic však nebrání tomu, aby se zařadila mezi má oblíbená místa.

Čas se v Olšince zastavil kdesi před 20 lety, kdy jsem ji coby dítě objevila během procházek s tetičkou. Vždycky jsme si tady koupily balení bonbónů nebo křupky a kiwi limonádu. Lízátkové bonbóny se už sice neprodávají, ale kiwi limonáda a křupky zůstaly pořád stejné.


Dnes už spíš, než s tetičkou navštívím Olšinku s někým z přátel po cestě na rybníky nebo k Lazecké Remíze,  nicméně kouzlo a radost z její návštěvy pořád neupadá.Funguje to asi takhle: Venku je moc hezky, máte volno a jste s někým, koho máte rádi. Ideální situace vydat se někam na výlet, jenže pohled do peněženky je prudce depresivní. Je tedy na snaze řešení v podobě procházky. Moc super je ta k rybníkům v Olšinách.  Na trase máte místo M dnešního povídání - Olšinku. Vaše první kroky vedou k okýnku. Zazvoníte na zvonek a poručíte si podle potřeby. Já jednoho Radegasta, kiwi limonádu a křupky. Zaplatíte (v mém případě 36,- Kč).Pak je na čase si sednout. K tomu slouží dvě místa. Jedno pro kolemjdoucí a jedno pro stálé štamgasty. Příležitostní hosté se mohou uvelebit u laviček, kde je pro ně připraven retro popelník a takový ten protiskluzový ubrousek, který mě baví věčně odlepovat od stolu.
Místním si lebedí v altánku a občas omrknou, co to je za cizince.
Malý problém nastává ve chvíli, kdy se vám chce na WC. Nicméně i na tohle je Smíšené zboží Olšinka připravené. Pánové z altánku Vás s jistotou starého ostříleného štamgasta odkážou do kadibudky za plynovými bombami. 


Pokud jste stejná městská slečínka, jistě se lehce vylekáte, ale pak se znovu nadchnete pro přírodní retro a vlastně se dobře bavíte.
Kadibudka je čistá a dobře udržovaná, takže nou problém. I v tomhle by se hodně hospod mohlo učit.


Vykonáno, přežito a v pohodě se vracíte znovu ke stolu. Povídáte si, dolimonádujete a vyrážíte dál po trase. Mám moc ráda dobré restaurace, kde mi skvěle navaří, ale nikdy mě nepřestanou bavit podobná místa, jež mají své letité kouzlo a vlastně i vzpomínku... :)


Komentáře

  1. Vzpomínky jsou krásná věc,ale hlavně, že se můžeme vrátit do míst, kde nám bylo a nebo je stále dobře...:-)

    OdpovědětVymazat
  2. Odpovědi
    1. No absolutní retro, ale zatím mě neomrzelo a nadšené jsou i návštěvy :)

      Vymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky