Švédské masové koule (Swedish meatballs)

Letos jsem zjistila, že dýně je vlastně fajn. Když už jsem si porozuměla s dýní, napadlo mě najít si cestu ke kopru. Abych to vysvětlila: Už od dítěte se vyhýbám kopru, jako politik po volbách odpovědnosti a slušnosti. Tzatziky mám neúplné, koprovka padá - prostě ochuzuju se o fůru jídel a to se mi nelíbí! Začala jsem švédskými masovými koulemi. A výborné! Sice ještě do budoucna zapracuju na omáčce, ale pomlaskávala jsem si. :-)Švédské masové koule

Suroviny na 1 porci
100 g mletého vepřového masa, trochu vajíčka, cibule, strouhanka, olej, máslo, kopr, mouka, voda (fajnšmekří to střihnou vývarem)

Postup:
1. Do misky jsem rozklepla vajíčko a co nejdůkladněji jej prošlehala, abych pak mohla odlít přibližně čtvrtku. Kdo vaří 4 porce, logicky tento krok přeskočí.
2. Tož! Na extradrobno jsem si nakrájela cibulku, nasekala kopr.
3. Do misky jsem si odvážila maso, přikydla tam odhadem čtvrtku vajíčka, věrtel soli (taky vám sůl tak málo solí?), kopr, přiměřeně strouhanky a promíchala.
4. Podle potřeby jsem přidala strouhanku a vypracovala kuličky o velikosti vlašského ořechu.
5. Na pánvi jsem rozpálila decentně oleje (pánev je nepřilnavá a pupek už mám dost velký na to, přehánět to s olejem) a na něm postrašila masové koule.
6. Jakmile už začaly mít tu správnou barvu, vyndala jsem je ven a na pánvi rozpustila trochu másla. Na máslo putovala mouka, pak studená voda. Divoké míchání! Ještě trocha studené vody a zpět s koulemi. No a pak už jenom klasická provařovačka pro ztracení moučné chuti s občasným promícháním. :-)

Mám ráda (nejen) duety (nejen) Damiana Marleyho! Co vy? :-)
Komentáře

 1. Dobrý den,

  Všimli jsme si, že máte spoustu chutných receptů na vašem blogu a chtěli bychom Vám představit naši novou webovou stránku http://www.vyhledejrecepty.cz/ kde si naši uživatelé mohou vybírat z více než 140 000 posbíraných receptů. Každým dnem narůstá návštevnoť strany. Momentálně máme denně 30 000 kliků. Na stránce jsme vytvořili také žebříček Tob blogů, kde najdete všechny přidané blogy a můžete přidat i ten Váš. My zkopírujeme všechny recepty a uživatelé je pak mohou nalézt pomocí našeho vyhledávače. Tím pádem se zvýší návštěvnost Vašeho blogu. Nemusíte se obávat, vše Vám nabízíme zcela zdarma.

  Vyhledejrecepty.cz má své sesterské webové stránky na celém světě. Budeme velmi rádi když se stanete součástí této velké rodiny.

  V případě že máte nějaké otázky obraťte se na nás.

  S pozdravem,
  info@vyhledejrecepty.cz

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky