3. 7. 2014

Gratinované těstoviny s houbami, kuřecím masem, cuketou a modrým sýrem

E. mě už delší dobu nenápadně motivuje, abych sepsala všechna cizí slova, která se objevují v jídelních lístcích. Nápad to je skvělý, udělat si pořádek v pojmech je na snaze. Rozhodla jsem nejdříve některá spojit s receptem a následně pak sesumírovat do jednoho článku, přičemž odkážu na recepty. Dneska bude řeč o GRATINOVÁNÍ  - jinými slovy zapečení. Objednám-li si tedy gratinovaný pokrm, očekávám zapečené jídlo s křupavým povrchem a omáčkou.


Gratinované těstoviny s houbami, kuřecím masem, cuketou a modrým sýrem
- jedná se o freestyle, proto uvedu jenom suroviny - nicméně 100 g těstovin v syrovém stavu na os. je ideál pak už jen podle toho jak co kdo rád :-)

Suroviny:
Těstoviny, cuketa, houby, česnek, olivový olej, kuřecí prsa, zakysaná smetana, sůl, pepř, niva 

Postup:
1. Dala jsem vařit těstoviny, vymazala zapékací formy a zapla gril v troubě na 170°C.
2. Cuketu a kuřecí maso jsem nakrájela na kostičky, houby na plátky.
3. Do pánve jsem nalila trochu oleje, orestovala postupně kuře, cuketu a houby, zasolila, opepřila a přidala uvařené těstoviny (podle potřeby jsem přidala vodu z těstovin). 
4. Pánev i s jejím obsahem jsem sundala z plamene, přidala zakysanou smetanu, nadrcený česnek, lehce zastrouhla nivou a všechno zamíchala.
5. Připravené těstoviny jsem přemístila do zapéckacích misek, zastrouhala sýrem a dala zapékat.


Tahle pěkná písnička mi vyskočila na facebooku, líbí se?


4 komentáře:

  1. Jestli bych si na zapékání neměla už konečně pořídit menší misky, ta moje velká obří občas působí jako když vařím pro sloní stádo :D né že by se nesnědlo .... dělám podobnou variantu akorát místo zakysané smetany tam dávám trochu mléka, asi vyzkouším příště tu smetanu :-)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. No a já bych pro změnu potřebovala větší misky, porci dělám do dvou a pak už mám jenom misku na dvě porce. :-)

      Vymazat