Jablkový pohár s tvarohovým krémem a ořechy

Na zahradě nám dozrávají první jabka. Chvíle, kdy rodinným obědům přibývá starooklešťkovský kompot podle receptu dědícího se z generace na generaci. Dneska přicházím s jeho další obměnou a přeměnou v pohár. Jako již tradičně v mojí kuchyni se jedná o jednoduchý a lehký dezert, takže - děvčata - vzhůru za mlsáním nedevastujícím naši linii! :-)


Jablkový pohár s tvarohovým krémem a ořechy

- oko bystré hospodyňky jistě hned znalecky pozná, že se jedná o volně upravitelný pokrm - místo zakysané smetany se dá použít jogurt, popř. vyšlehaná smetana, využijí se i piškoty nebo zbytky sušenek a ořechy podle obsahu spíže. Kdo by neměl doma vanilkový extrakt použije vanilkový cukr, lusk... nebo hold vanilku oželí. :-) 
- ačkoli v receptu budu uvádět citron, ve skutečnosti jsem použila zbytky lemon curd z Marks and Spencer a paráda

Suroviny na 3 - 4 whiskovky 
6 malých jablek, skořice, cukr, citron, tvaroh, 2 lžíce zakysané smetany, vanilkový extrakt

Postup:
Jako první je třeba si ošéfovat jablka. Komu by mohly vadit slupky pěkně si jablíčka oloupe, komu nevadí má to o to snazší. Určitě je ale třeba jablka pořádně vykuchat = pryč s jádřincem, červíky a jinými nechtěnými částmi.
Očištěná jablka dáme pěkně do kastrůlku, zakápneme citronem, asi panákem vody, přidáme skořici a cukr podle potřeby a chuťových preferencí a dáme vařit.
Jakmile se nám jablka povaří, vrhneme se na ně s ponorným mixérem a všechno rozmixujeme na pyré.
Pak si počkáme, dokud jablka nevychladnou.
Když už jablka vypadají chladně, je čas připravit si tvaroh. Vysvobodíme jej z krabičky, osladíme, zakápneme citronem, vanilkovým extraktem, přidáme zakysanou smetanu a rozmixujeme.
Popadneme skleničky a vrstvíme tvaroh - jablka - tvaroh... Jednouše podle toho, jak to vyjde :-)
Pohár doladíme ořechy nebo sušenkami.


Matinčině kamarádce v hospodářství přibyla koťátka. Slíbila jsem s pomocí hledání jejich domova. Pokud víte o někom, kdo by se o ně dobře postaral, kontaktujte mě na lacuna@seznam.cz
Jsou čistotná, vycvičená na krabičku, kámoší s pejskem a dětma.

Komentáře

 1. Pohár je krásný, to bezesporu.. ale !! ta koťátka!! :O kdybych neměla 4 čtyřnohý, tak beru hned! Jsou nádherná!! Hezký večer, skills-of-art.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :-) Mohla bys prosím pomoct se sdílením události na facebooku ať se koťátka dostanou do dobrých rukou? :-)
   https://www.facebook.com/events/1457926137813160/?fref=ts

   Vymazat
 2. Ahoj, už nějakou dobu sleduji tvůj blog :-) Nominovala jsem tě na TAG: Liebster Award ( http://travelbookandcookbook.blogspot.cz/2014/08/tag-liebster-award.html )

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky