24. 4. 2015

Písničky a vzpomínky

Mám za sebou den, kdy se mi mohlo dařit lépe. Mohla jsem být lepší. Asi proto jsem si začala spontánně pouštět svoje oblíbené písničky. S písničkami se ve mě probouzí vzpomínky. Mám chuť psát. Svěřit se svému veřejnému internetovému deníčku. Svěříš se i ty potenciální čtenářko, potencionální čtenáři se svými písničkami? Vzpomínkami? :-)


Pain Shut your mounth - Je mi náct. Jsem tvrďačka tvrdší, než diamant. I Chuck Norris je vedle mě bábovka. Zhruba v tuhle dobu si začínám zasluhovat svoji přezdívku Ruměnka. Sedíme u počítače s Pavlínou. Kocháme se tímhle mužem a na sporáku se zrovna pálí hrnec. Vším tím kocháním se a pouštěním klipů jsme zapomněly, že vaříme čaj. Jo, kuchařské začátky byly tvrdé. Tři sestry - Modlitba pro partu
Je mi dvacet. Jsem na pomaturitním studiu angličtiny. Je léto. Zažívám si svojí první velkou lásku a taky mám s písničkou od tří sester spjatou první vzpomínku s Vladimírou. Moje tehdejší láska  nám zamotá hlavy becherovkou s tonicem a my pak pokračujeme do džungle maloměsta ne zrovna plnou chůzí.Jaromír Nohavica - Básnířka
Jsem na stáži v Kolobzegu. Je mi 17. Já, Katka a ještě jedna kamarádka se procházíme po pláži. Svítí sluníčko. Jsme spolu a zároveň samy, užíváme si moment a posloucháme svoji hudbu. V té době hodně skládám básně. Píšu. Moje tvorba je hodně depresivní.
Tři sestry - Homosexuál
Stojím v kotli na koncertu tří sester. Popíjím svojí kofolku s rumem, okej - dvěma rumy. Rozhlížím se kolem sebe. Přišla moje chvíle! Nemůžu se dočkat na refrén, až všichni králové vládnoucí neutuchajícím testosteronem budou zpívat sborově: Já chci být jen homosexuál!


Kayne West - Hey Mama
Jsem první rock v Brně. Sedíme u Šneka v Komíně. Přiběhla jsem z brigády. Začíná léto. Dělíme se o cigára, melem blbosti a Anička furt pouští tuhle písničku.


The Beatles - Hey Jude
Jsme na koncertě revivalu Bítlsáků. Patří nám celá Musilka, nenápadně okukujeme výkvět zdejší alternativní mládeže. Bob mě vyzve k tanci. Málem protančíme střevíčky. Odmítá mě pustit. Nenechávám se. Následující večer jdeme na Mafiány do kina, další večer jdeme na přehradu a pak jdeme tam a onam. Během nejbližšího čtvrt rocku, možná půl rocku spolu zažijeme moc hezký románek. Ve finále mu uteču... Přestanu komunikovat.


Jimmi Hendrix - Little wing
Jsme někde za Brnem. Za Bystrcí. Kapela má zkoušku. Nutím Alenu a Adriana, ať mi zahrají Little Wing. Pak pijeme víno, sypu hlášky, skládám texty, které se nikdy nezhudební a všichni sníme můj buřt guláš. Jo, správně už jsem kuchařsky postoupila. Furt ale žádná sláva.


Orishas - Mani
S Martou stojíme před budovou, kam chodíme na box a já ji nutím poslouchat kapelu, co jsem objevila a jí se to líbí a pak tam spontánně tančíme.
Naskakují mě další písničky. Ty si ale nechám pro sebe. Možná pro teď. Možná pro vždy. Zajímá vůbec tenhle můj emocionální výlev někoho?

4 komentáře:

  1. Jo zajímá :-D Celoživotně sebou tahám skupinu Scooter, občas proloženo Rammsteiny.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Je to je milé :-) Mě skůtři moc nebrali teda krom písničky pojednávajicí o ceně ryby :-)

      Vymazat