Pupík Ostrava

I po letech ráda vzpomínám na své dny ve slunné Itálii. Zní vám slunná Itálie jako kýčovité slovní spojení? Klišé? Pak vězte, že jsem se v Itálii naučila větu: O mio dio! E molto caldo! - Panebože! To je ALE vedro! Pomineme-li momentální uřícení a neblahý vliv slunce, mám hodně fajn vzpomínek. Itálii si ráda připomínám ve své oblíbené, ostravské tratorii Pupík. Nachází se kousek od Kuřího rynku, směrem k Českému rozhlasu.

Je natolik italská, že majitel mluví víc italsky, než česky. Obsluhuje charismatická a sympatická slečna, která v Itálii žila, jídelní lístek je italsko-český a jídlo jedna báseň. Lehké italské pokrmy. S Pupíkem mám pozitivní zkušenost už déle, než rok. Vždy  si chci jídlo vychutnat a tak schovám telefon, vytáhnu knihu a užívám si chvíle. Nebo se jen tak zapovídám se slečnou, která obsluhuje. Rukama nohama se domlouvám s panem majitelem či dávám do řeči s příchozími Italy.

Chcete-li si Pupík opravdu užít přijďte po druhé hodině. To už skončilo obědové šílenství, restaurace se dostává opět do svého klidu a vy se můžete cítit jako u moře nebo v italských horách.


Jídelní lístek s polední nabídkou

Čočková polévka, filtr ji zabarvil nelichotivě, ale byla skvělá. K jídlu vždy dostanete dva malé kousky pečiva a karafku vody.

Hlavní chod. Jednoduchý, chutný, pěkný. Krásna čistá práce. 

Komentáře

Oblíbené příspěvky