Knihomolské okénko: Snadno & Rychle : 111 receptů pro všední den / Vaněk Roman aneb kniha, kterou jsem si zamilovala

Občas jsem jednoduchá a staromódní. Třeba co se týká kuchařek. Od kuchařky očekávám, že to bude kniha s recepty, doplněná o fotografie a nějaké slovo autora.

Nechci fotografický katalog jídla a veselých tváří autora či jeho blízkých. 

Důležitá je pro mě i dostupnost surovin. Ono je krásné, že na Sapě mají to či ono, nebo že autor miluje k snídani echt cizokrajné jídlo, ale pro mě výlet na Sapu znamená útratu minimálně 3000,- Kč + 8 hodin cestu vlakem. Lecos by se dalo sehnat i na Radvanické tržnici, ale cesta je pro mě natolik logisticky náročná, že se tam dostanu cca 2x ročně. Pěšky od Hranečníku, po kraji silnice, přes vyloučenou lokalitu. S cizokrajnými surovinami je situace snazší. Jenže někdy ceny dosahují takových výšin, že si pokrm rozmyslím. A to jsem singlice nadšená do vaření, která se do jídla nebojí investovat...Malým zázrakem na trhu s kuchařkami je pro mě kniha Snadno & rychle 111 receptů pro všední den od Romana Vaňka. 

V úvodu jsou měrné jednotky - kolik je např. kávová lžička gramů, potřebné kuchařské náčiní, návod pro krájení. Všechno jasně, jednoduše vysvěleno, vyfoceno. Díky předním stránkám vím, co se ode mě očekává a všemu rozumím. Hned od počátku jsme domluveni, co znamená (kolik je gramů) jedna lžíce toho či onoho. 

Recepty jsou krásně a logicky rozděleny do kategorií Polévky, Sendviče & burgery, Maso, ryby & plody moře, Těstoviny & rýže, zelenina, Saláty, dresinky a dipy, vejce, Pomazánky, Dezerty a pečivo. U každého je vkusná a jednoduchá fotografie, je-li třeba i obrázkový návod. Přidány jsou tipy na obměnu pokrmu nebo vylepšení. 

Jídla mi vyšla skvěle a byla výborná. 

Kniha je ve fondu Regionální knihovny Karviná nebo k dostání na internetu od 290,- Kč. Osobně jsem si po 4 měsících vrátila a koupila si vlastní.  

Komentáře

Okomentovat

Oblíbené příspěvky