Tipy na výlet: Boskovice

Jednoho dne se počasí umoudří a vy budete mít volno. Ideální situace k výletu. Rozhodla jsem podělit o svá oblíbená místa v okolí Brna, kam jezdím za Petrem nebo Karviné, kde bydlím. 

Kousek za Brnem leží historické městečko Boskovice. Turisticky se vyřádíte v Židovské čtvrti, kterou projdete k zámku, kde se konají kulturní události a pak už je to jen malý kus cesty k hradu. Pokud se vám nebude chtít utrácet za vstup, stojí za to vyšlápnout kopeček už jen kvůli výhledu. 


Životní moudro mojí kamarádky Lenky hovoří jasně: Výlet se musí vyplatit. Jestli existuje nějaké město, kde dobře nakoupíte a pořídíte, jsou to právě Boskovice.

Na náměstí ve vrchní části před radnicí máte po levé i pravé ruce skvělé secondhandy, kde jsem si pořídila pár svých oblíbených kousků. Levnější je secondhand nalevo v podchodu. 

Jakmile se obtěžkáte stylovými úlovky, sejděte do půlky náměstí. U vchodu do židovské čtvrti nesmíte minout Kafírnu Dogvill, kde mají super kafe snad ze všech možných koutů světa. 

Kousek od Kafírny je další stěžejní bod a to Literární čajovna. V literární čajovně najdete všechno, co opravdový hipík nebo Ezo člověk potřebuje k životu. Na své si přijdou i milovníci čaje. Právě tady totiž kupuju většinu svých čajů. Závislost jsem si utvořila na Chakra Wellness, Čaj Císařů a Jasmine Lung Hao. 

Bohémovo srdce zaplesá o kousek blíže k zámku. Vinotéka v Židovské čtvrti kromě originální výzdoby nabízí i skvělé víno a nejlepší svařák. 

Odkazy na zmíněná místa:
Naučná stezka Židovskou čtvrtí 

Hrad Boskovice

Vinotéka

Kafírna

Literární čajovna


PS: Vytvořila jsem playlist svojí oblíbené hudby. Mrkněte :-)

Komentáře

  1. Are you looking for free Twitter Followers?
    Did you know you can get them AUTOMATICALLY AND TOTALLY FREE by getting an account on Like 4 Like?

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky