Odtučňovací aplikace

Náročný listopad, náročnější prosinec, brzo tma, strach běhat po parku sama, trocha lenosti a v závěru roku svátky, které nejsou zrovna známy pro svou střídmost. Asi takhle by se daly kolem a kolem shrnout příčiny, proč jsem se úspěšně propásla k jateční váze.

Než ale přijde únor se svými tradičními zabíjačkami, je přeci jen malá šance se zachránit spolu se sebevědomím.

Ne. Opravdu si nemyslím,  že mě spasí mobilní aplikace nebo technika. Vlastně souhlasím s klasickými radami jako nepřežírat se šmakuládama a pohyb.

Na druhou stranu jsou moderní technologie super. Můžou se nám stát skvělými pomocníky a právě proto si o nich dneska povíme.

zdroj obrázku: Pixabay


Fit recepty
Jestliže nějaká kuchařka aktuálně hýbe světem knih o vaření, je to kuchařka Jíme zdravě s Fit recepty.  Kromě kuchařky však existuje i mobilní aplikace. Recepty si můžete třídit podle toho, jestli máte chuť na svačinku nebo potřebujete inspiraci pro polívku, hlavní jídlo. Zároveň jsou vám taky nabízeny nejnovější a nejoblíbenější recepty.


Kalorické tabulky

Snad nejznámější kousek mezi fit aplikacemi. Na začátku vyplníte svoje pohlaví, věk, váhu, výšku a pak už jenom můžete zadávat data, která se vám vyhodnocují, takže pak zjistíte, jestli jste těch fit receptů nenavařili až moc.


7 minuta tréninguNe. 20 km výšlapu vám sedm minut dřepovačky, klikovačky, sedání-lehání nenahradí. Občas ale je ale každý z nás zoufalým člověkem, zoufalí lidé dělají zoufalé věci a lepší si protřepat špyrky sedm minut, než vůbec.

Endomondo
Když už se čirou náhodou rozhodnu měřit svojí aktivitu (rozumějte běh, cyklistiku, výšlap...), použiju Endomondo. Oproti Runkeeperu aplikace neotravuje co minutu o ztraceném signálu a plus mínus prostě naměří.  Ti, co se rádi hecují s ostatními nebo pyšní svými výsledky ocení možnost přizvat do aplikace přátelé z facebooku. Za zmínku stojí i různé přehledy.


Spotify


S hudbou se běhá a cvičí líp. Mezi všemi těmi těmi playlisty najdete i spoustu běžeckých a cvičících. Kupodivu mě zatím u běžeckých ani nerušila reklama.


Ták! To už by pro dnešek stačilo, teď hurá ven. On se ten hezkej zadek a shozená kila u PC nevysedí.  A občas mrkněte i na můj internetový deníček. Tématu odtučňování se budu věnovat i dál. Tak nějak mám CO odtučnit.... :-( Mimochodem, jak jste na tom s aplikacema? Jaké používáte? :-)
Komentáře

  1. Používat kalorické tabulky mi vydrželo přesně den a půl. Pak mě vážně přestalo bavit všechno dávat do aplikace. To radši ten čas, co bych strávila vyplňováním, strávím přemýšlením o tom, jak jíst aspoň krapet zdravěji. Ne vždycky to ale vyjde...

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky